NORWAY

 

 

 

 

Arne Tellefsen (Judge)

AUSTRIA

 

 

 

 

Alexander Hart (Diver)

Nikolaj Schaller (Diver)

Dariush Lotfi (Diver)

Selina Staudenherz (Diver)

Aristide Brun (Coach)

Shahbaz Shannazi (Coach)

Paul Pachernegg (Judge)

Jann Siefken (Judge)

 

CHINA

 

 

 

 

Wei Ying (Diver)

Huang Xiaohui (Diver)

Zhang Minjie (Diver)

Xu Yijin (Diver)

Ma tong (Diver)

Tai Xiaohu (Diver)

Zhang Chao (Diver)

Yuan Song (Diver)

Yang Ling (Diver)

Yang Liu (Team Manager)

Wang Hongyan (Translator)

He Jiaqi (Doctor)

Liu Henglin (Coach)

Hai Zhiguo (Coach)

Ding Yueyan (Coach)

Lin Yuyi (Judge)

 

RUSSIA

 

 

 

 

Aleksandr Belevtsev (Diver)

Igor Vnukov (Diver)

Egor Lapin (Diver)

Ilia Molchanov (Diver)

Nikita Nikolaev (Diver)

Daria Selvanovskaia (Diver)

Tatiana Stepanova (Diver)

Elena Chernykh (Diver)

German Stroev (Diver)

Marina Nikolaev (Team Leader)

Sergei Zhelanov (Coach)

Nikolai Drozhzhin (Coach)

JAPAN

 

 

 

Chiaki Otsuka (Diver)

Shuta Yamada (Diver)

Haruki Suyama (Diver)

EiJi Hasegawa (Diver)

Yuto Araki (Diver)

Yukiko Wakabayashi (Diver)

Hiroaki Masuoka (Team Manager)

Hideki Naito (Coach)

Daisuke Uchihara (Massage Therapist)

Masako Asada (Judge)

CANADA

 

 

 

 

Peter Mai (Diver)

Ethan Pitman (Diver)

Bryden Hattie (Diver)

Ryan Grover (Diver)

Henry McKay (Diver)

Tommy McLeod (Coach)

Stephane Lapointe (Medical)

Claire Marentette (Judge)

David Marentette (Team Delegate)

 

DENMARK

 

 

 

 

Marianne Hern (Judge)

AUSTRALIA

 

 

 

 

Brodie Scapens (Diver)

Alysha Koloi (Diver)

Lauren Flint (Diver)

Kate Rosman (Diver)

Nikita Hains (Diver)

Mathew Helm (Coach)

Vyninka Arlow (Coach)

Ben Currie (Physio)

Fiona Carter (Judge)

 

 

 

ITALIA

 

 

 

 

Gabriele Auber (Diver)

Andrea Chiarabini (Diver)

Riccardo Giovannini (Diver)

Lorenzo Marsaglia (Diver)

Tommaso Rinaldi (Diver)

Giovanni Tocci (Diver)

Maicol Verzotto (Diver)

Julian Verzotto (Diver)

Elena Bertocchi (Diver)

Noemi Batki (Diver)

Maia Biginelli (Diver)

Tania Cagnotto (Diver)

Francesca Dallapè (Diver)

Sarah Jodoin Di Maria (Diver)

Elettra Neroni (Diver)

Chiara Pellacani (Diver)

Franco Cagnotto (Coordinatore Tecnico)

Oscar Bertone (Direttore Tecnico Squadre Nazionali)

Domenico Rinaldi (Responsabile Sqaudre giovanili)

Giuliana Aor (Coach)

Dario Scola (Coach)

Fabrizio De Angelis (Coach)

Benedetta Molaioli (Coach)

Christopher Sacchin (Coach)

Ernesto Vincenti (Fisioterapista)

Fabrizio Mezzetti (Preparatore Atletico)

Marcello Coniglio (Preparatore Atletico)

Silvia Scatola (Preparatore Tecnico)

Gianclaudio Calderara (Judge)

Marco Zampieri (Judge)

 

COLOMBIA

 

 

 

 

Madrigal Steffanie (Diver)

Quintero Valentina (Diver)

Uribe Vioviana (Diver)

Pineda Diana (Diver)

Villa Sebastiàn (Diver)

Morales Sebistiàn (Diver)

Ortega Victor (Diver)

Restrepo Daniel (Diver)

Molina Wilson (Team Manager)

Jaramillo .Jerry (Coach)

ROMANIA

 

 

 

 

Nicoleta Muscalu (Diver)

Antonia Pavel (Diver)

Orina Tofaj (Diver)

Costantin Popovici (Diver)

Catalin Cozma (Diver)

Daniela Ilies (Team Manager/Judge)

Adrian Cercu (Coach)

Floris Avasiloae (Coach)

 

CROATIA

 

 

 

 

Juraj Melsa (Diver)

Petra Balog (Coach)

SVERIGE

 

 

 

 

Vinko Paradzik (Diver)

Johan Sandell (Diver)

Max Burman (Diver)

Ellen Ek (Diver)

Peter Axtelius (Team Manager + Judge)

Brian Bungum (Coach)

Maria Sjoberg (Physio)

GERMANY

 

 

 

 

Alexander Lube (Diver)

Saskia Oettinghaus (Diver)

Jana Lisa Rother (Diver)

Friederike Freyer (Diver)

Dmytro Ostapenko (Coach)

U.S.A.

 

 

 

 

Huffman Colleen (Delegate FINA)

FRANCE

 

 

 

 

Alexis Coquet (Judge)

HUNGARY

 

 

 

 

 

 

Zsolt Jafcsak (Judge)